Innowacje Nutreco: uwarunkowane potrzebami rynku i oparte na badaniach naukowych

W badaniach nad żywieniem zwierząt występują cztery główne obszary innowacyjnych działań

ZASTOSOWANE
ROZWIĄZANIA

 • Doradztwo i modele żywieniowe w ujęciu ilościowym
 • Optymalizacja wartości pokarmowej paszy i przewidywanie wyników produkcyjnych
  czytaj więcej

WYKORZYSTANIE
PASZY

 • Dodatki paszowe wspierające efektywność produkcji
 • Ograniczenie emisji
  czytaj więcej

ZDROWIE &
DOBROSTAN

 • Wsparcie statusu zdrowotnego przewodu pokarmowego
 • Rozwiązania żywieniowe wspierające przyswajanie składników pokarmowych


  czytaj więcej

START
W ŻYCIE

 • Pasze dla młodych zwierząt
 • Witalność młodych zwierząt i późniejsze wyniki produkcyjne
  czytaj więcej

Wykorzystanie paszy

Intellibond - innowacyjne mikroelementy

Selko AO-mix - mieszanina naturalnych przeciwutleniaczy

Przeciwutleniacze są niezmiernie ważne dla ogólnego rozwoju zwierząt gospodarskich. Mieszanki Selko AO-mix są naturalnymi, specjalnie skomponowanymi połączeniami przeciwutleniaczy. Zapewniają one ochronę, której potrzebują przeżuwacze i zwierzęta monogastryczne do osiągnięcia optymalnej płodności, skuteczności systemu odpornościowego i żywotności potomstwa.

 

Intellibond C® i Intellibond Z® to źródło wysoce przyswajalnych mikroelementów dedykowanych do wykorzystania w żywieniu zwierząt. Produkty te powstają przy wykorzystaniu najnowszej dostępnej technologii produkcji mikroelementów. Ich unikalna struktura kryształu i niska rozpuszczalność skutkuje wysoką stabilnością w paszy i korzyściami w postaci wsparcia wydajności produkcji zwierzęcej. 

IntelliBond Z® wykorzystując nową technologię OpiSize ™, dostarczają do paszy cząsteczki o wielkości 175 mikronów. Proces w którym powstają cząsteczki OptiSize ™, eliminuje zapylenie i zbrylanie obserwowane w przypadku mikroelementów nieorganicznych. Poprawia ona również homogenność w mieszankach mineralnych i paszach.

Zdrowie i dobrostan

Reviva: Zastrzyk energii po ocieleniu

W organizmie  krowy następuje wiele zmian na kilka dni przed ocieleniem. W wyniku zmian hormonalnych organizm krowy jest przygotowany do porodu i do rozpoczęcia laktacji.

Po ocieleniu, krowa musi zmobilizować bardzo dużo wapnia. Jeżeli ten proces nie przebiega prawidłowo, krowa zapada na porażenie poporodowe. Ponadto, przed i po ocieleniu krowa nie pobiera zbyt wiele pokarmu oraz traci wiele płynów i elektrolitów. Wymaga to uzupełnienia, (w przeciwnym razie krowa staje się osłabiona i apatyczna. Poprzez podanie krowie zaraz po porodzie preparatu Farm-O-San Reviva, krowa szybko się ożywia; stwarza się jej właściwe warunki do wejścia w laktację.

Calfix

Calfix to produkt żywieniowy obniżający ryzyko wystąpienia gorączki mlecznej. Po wcieleniu, u wysokomlecznych krów występuje nagły wzrost zapotrzebowania na wapń w fazie wczesnej laktacji. Przy niedostatecznym  poziomie wapnia krowy cierpią na gorączkę poporodową.  Organizm krowy może zostać nauczony wchłaniać wapń bardziej efektywnie poprzez ograniczenie jego dostępności przez  okres paru tygodni przed wcieleniem.

 

Zdrowy start, lepsze przyrosty źyciowe

W Europie Zachodniej w ciągu ostatnich 10 lat  średnia liczba prosiąt od lochy wzrosła o 25%, co skutkuje lżejszymi prosiętami i mniej wyrównanymi miotami

Największy wpływ na wzrost, zdrowie i masę ciała prosiąt ma pobranie mleka i paszy w ciągu pierwszych 42 dni ich życia. Prestartery Milkiwean stymulują wysokie pobranie paszy, co stwarza prosiętom doskonały start w życie. Więcej informacji na ten temat: http://www.milkiwean.com

Life Start

Life Start sets Life performance

Wspieramy hodowców w inwestowaniu w przyszłe wyniki produkcyjne poprzez optymalizację żywienia cieląt we wczesnym okresie ich życia - ma to istotny wpływ na przyszłe efekty produkcyjne. Nutreco komunikuje to poprzez koncepcję "Life Start sets Life Performance". Żywienie cieląt znacznie wyższą ilością  preparatu mlekozastępczego, w porównaniu z konwencjonalnym żywieniem, daje efekty w postaci zdrowszych zwierząt i szybszego ich wzrostu.